* 22. ledna 1861 v Jimramově † 19. dubna 1940 v Brně

  • náhradník Františka Vážného v I. funkčním období (1926-1931)
  • vyslán Nejvyšším soudem
  • zvolen 5. října 1926, slib složil 15. prosince 1926, funkci pozbyl 31. března 1931

Jan Bukáček vystudoval německé gymnázium v Moravské Třebové a poté právnickou fakultu v Praze (absolvent 1885). V roce 1885 nastoupil do  služeb zemského soudu v Brně (později ještě působil u několika soudů v  jiných moravských městech a v Brně definitivně zakotvil u zemského soudu v roce 1899), od prosince 1918 působil jako rada u Nejvyššího soudu, 1923–1931 působil jako senátní prezident u Nejvyššího soudu.

Jako náhradník Ústavního soudu byl senátní president Jan Bukáček zvolen Nejvyšším soudem 5. října 1926. Svůj slib složil do rukou předsedy Ústavního soudu Karla Baxy 15. prosince 1926 na plenární schůzi. Ještě před uplynutím prvního funkčního období Ústavního soudu, k 31. březnu 1931, odešel do trvalé výslužby.

Zdroj:
Langášek, Tomáš. Ústavní soud Československé republiky a jeho osudy v letech 1920–1948. Plzeň: Vydavatelství a nakladatelství Aleš Čeněk, 2011.
Internetová Encyklopedie dějin města Brna – encyklopedie.brna.cz/home-mmb/ )