Návštěva prezidenta republiky

27.03.2013

Ústavní soud, Brno, 27. března 2013, TZ 17/13

Dne 26. března 2013 se uskutečnilo pracovní setkání prezidenta republiky se soudci Ústavního soudu v Brně. Prezidenta republiky - při jeho vůbec první návštěvě Ústavního soudu - přivítal jeho předseda Pavel Rychetský a poté prezidentu republiky představil zbývajících jedenáct soudců. Prezident republiky při jednání se soudci Ústavního soudu zdůraznil význam, který ústavnímu soudnictví přikládá, a zajímal se také o aktuální problémy spojené se současnou personální nedostatečností Ústavního soudu.
 
V odpoledních hodinách proběhlo v prostorách Ústavního soudu jednání prezidenta republiky s kandidáty na funkci soudce Ústavního soudu, a to za účasti vrcholných představitelů justice a ochrany práva.
 
Po tomto jednání následovala tisková konference, na níž prezident republiky oficiálně představil čtyři kandidáty na funkci soudce Ústavního soudu. Těmito kandidáty jsou Milada Tomková, Vladimír Sládeček, Jan Filip a Jaroslav Fenyk. S jejich jmenováním do funkce však ještě musí vyslovit souhlas Senát Parlamentu České republiky.

Návštěva prezidenta republiky

Foto:  © Jan Symon, Ústavní soud

Vlastimil Göttinger, vedoucí protokolu Ústavního soudu

 vlastimil.gottingerusoud..cz