VI. ročník soutěže o Cenu IUS et SOCIETAS

19.11.2013

see Ústavní soud, Brno, TZ 53/13

see

source link Ústavní soud České republiky se hrdě hlásí ke spolupráci s vyhlašovateli prestižní Ceny IUS et SOCIETAS. Jejím smyslem je každoročně ocenit takovou esej, která obsahuje nejzajímavější podněty, pohledy a otázky týkající se role práva a justice ve společnosti. Odborná porota, v níž letos zasedl i generální sekretář Ústavního soudu Ivo Pospíšil, vybírá tu nejlepší esej vysokoškolského studenta na určené téma.

source

get link Vítězem letošního šestého ročníku soutěže se stal student Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze Jakub Drápal. Jeho esej s názvem: “Poslušen zákonů své země a svého stavu. Obhajoba K. H. Franka očima jeho obhájce JUDr. Kamilla Reslera“ byla při slavnostním vyhlašování výsledků dne 13. listopadu 2013 vyhodnocena jako nejlepší a oceněna stipendiem. Při slavnostním vyhlášení, které se uskutečnilo v aule Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně, také vystoupil generální sekretář Ústavního soudu s příspěvekem na téma dalšího směřování právnického vzdělávání.

enter

Laureátovi letošní Ceny IUS et SOCIETAS tímto Ústavní soud gratuluje a přeje mu mnoho dalších úspěchů během jeho studia i v budoucí právní praxi.

Podrobnosti k průběhu letošní soutěže o Cenu IUS et SOCIETAS můžete nalézt zde .


Vlastimil Göttinger
vedoucí protokolu Ústavního soudu