Prohlášení o přístupnosti

Prohlášení o přístupnosti

Ústavní soud na svých webových stránkách usiluje o co nejvyšší míru přístupnosti obsahu i jednotlivých funkcí webu pro všechny uživatele. Nejen při tvorbě, ale i při správě těchto stránek důsledně dbáme na přístupnost webu a minimalizaci překážek pro jeho užívání.  Proto postupujeme v souladu s vyhláškou č. 64/2008 Sb., o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti), a obsah webových stránek je přístupný podle pravidel uveřejněných v příloze této vyhlášky. 

Na našich webových stránkách naleznete informace a dokumenty publikované v následujících typech běžně dostupných a užívaných souborů:

  • PDF - pro prohlížení můžete použít, prohlížeč Adobe Reader, který je zdarma ke stažení na stránkách společnosti Adobe Systems, Inc .
  • doc, docx, xls, xlsx -  společnost Microsoft nabízí zdarma ke stažení prohlížeče  pro produkty Office

K prohlížení webových stránek Ústavního soudu není nutné speciální hardwarové vybavení, stačí běžná uživatelská zařízení (stolní počítač, notebook, tablet) s připojením k internetu. Co se týká webových prohlížečů, nemůžeme samozřejmě zajistit plnou kompatibilitu a podporu na jednom každém z nich, neboť jich existují stovky. Snažíme se však dosáhnout bezproblémového použití na všech běžných prohlížečích, na nichž naše stránky fungují se zapnutým i vypnutým JavaScriptem (ponecháte-li však JavaScript zapnutý, docílíte vyššího uživatelského komfortu)

Webové stránky tak byly testovány na prohlížečích:

Stránky jsou optimalizované a testované testujeme pro OS Windows v prohlížečích: IE8+, Mozilla Firefox 40+, Opera 11+, Safari 5, Google Chrome 45+.  Pro tablety, telefony pro verze OS optimalizujeme: Android 4,0+, iOS 6.1.6+. V maximální možné míře je web optimalizován pro proprietární prohlížeče SMART TV. 

Ústavní soud trvale pracuje na tom, aby jeho webové stránky byly nepřetržitě přístupné všem uživatelům. Přesto mohou existovat problémy, o nichž zatím nevíme. Pokud se s takovým problémem setkáte, neváhejte se na nás prosím obrátit. Všechny Vaše náměty, postřehy i připomínky rádi zpracujeme na telefonním čísle 542 162 111.