Aktuálně

Na této stránce naleznete chronologicky seřazené zprávy a oznámení Ústavního soudu, jimiž informuje širokou veřejnost i média o aktuálních rozhodnutích, připravovaných jednáních nebo jiných událostech, které souvisejí s jeho činností.

Výpis aktualit

AKTUALIZACE - UZAVŘENÍ BUDOVY ÚSTAVNÍHO SOUDU PRO VEŘEJNOST

V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu v České republice a ve spojitosti s prevencí šíření onemocnění COVID-19 je od pátku 13. března 2020 od 8:00 hod. Ústavní soud uzavřen pro veřejnost. Od úterý 17. března do odvolání je uzavřena podatelna Ústavního soudu pro příjem podání učiněných osobně. Veškerá podání lze Ústavnímu soudu zaslat emailem, do datové schránky nebo poštou. Knihovna Ústavního soudu je pro veřejnost uzavřena též, a to do odvolání.

Osobní nahlížení do spisu není po dobu nouzového stavu možné. Právní zástupci účastníků řízení se mohou s obsahem spisů v dosud nerozhodnutých věcech seznámit prostřednictvím aplikace NaSpis 

Navzdory uzavření budovy pro veřejnost zůstává Ústavní soud činný. Nálezy Ústavního soudu budou vyhlašovány bez přítomnosti účastníků, právních zástupců a veřejnosti tak, že text nálezu bude v okamžiku vyhlášení publikován v sekci Aktuality na webových stránkách www.usoud.cz. 

Na Ústavní soud se můžete stále obrátit:

  • telefonicky: +420 542162111
  • e-mailem na adresu: podani@usoud.cz
  • faxem: +420 542 532 361 
  • datovou schránkou: z2tadw5  
  • poštou na adresu: Ústavní soud, Joštova 8, 660 83  Brno      

V této mimořádné situaci děkujeme za pochopení a omlouváme se za dočasnou nepřístupnost některých obvyklých služeb. 

 

Vlastimil Göttinger

generální sekretář