Prohlášení o přístupnosti

Ústavní soud na svých webových stránkách usiluje o co nejvyšší míru přístupnosti obsahu i jednotlivých funkcí webu pro všechny uživatele. Nejen při tvorbě, ale i při správě těchto stránek důsledně dbáme na přístupnost webu a minimalizaci překážek pro jeho užívání.  Proto postupujeme v souladu s vyhláškou č. 64/2008 Sb., o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti), a obsah webových stránek je přístupný podle pravidel uveřejněných v příloze této vyhlášky. 

Na našich webových stránkách naleznete informace a dokumenty publikované v následujících typech běžně dostupných a užívaných souborů:

  • PDF - pro prohlížení můžete použít, prohlížeč Adobe Reader, který je zdarma ke stažení na stránkách společnosti Adobe Systems, Inc .
  • doc, docx, xls, xlsx -  společnost Microsoft nabízí zdarma ke stažení prohlížeče  pro produkty Office

K prohlížení webových stránek Ústavního soudu není nutné speciální hardwarové vybavení, stačí běžná uživatelská zařízení (stolní počítač, notebook, tablet) s připojením k internetu. Co se týká webových prohlížečů, nemůžeme samozřejmě zajistit plnou kompatibilitu a podporu na jednom každém z nich, neboť jich existují stovky. Snažíme se však dosáhnout bezproblémového použití na všech běžných prohlížečích, na nichž naše stránky fungují se zapnutým i vypnutým JavaScriptem (ponecháte-li však JavaScript zapnutý, docílíte vyššího uživatelského komfortu)

Webové stránky tak byly testovány na prohlížečích:

Stránky jsou optimalizované a testované testujeme pro OS Windows v prohlížečích: IE8+, Mozilla Firefox 40+, Opera 11+, Safari 5, Google Chrome 45+.  Pro tablety, telefony pro verze OS optimalizujeme: Android 4,0+, iOS 6.1.6+. V maximální možné míře je web optimalizován pro proprietární prohlížeče SMART TV. 

follow url Ústavní soud trvale pracuje na tom, aby jeho webové stránky byly nepřetržitě přístupné všem uživatelům. Přesto mohou existovat problémy, o nichž zatím nevíme. Pokud se s takovým problémem setkáte, neváhejte se na nás prosím obrátit. Všechny Vaše náměty, postřehy i připomínky rádi zpracujeme na telefonním čísle 542 162 111.