Aktuálně

Na této stránce naleznete chronologicky seřazené zprávy a oznámení Ústavního soudu, jimiž informuje širokou veřejnost i média o aktuálních rozhodnutích, připravovaných jednáních nebo jiných událostech, které souvisejí s jeho činností.

Výpis aktualit

Černý prapor nad Ústavním soudem


V pátek dne 5. března 2021 nás zasáhla smutná zpráva. Nečekaně nás opustila paní JUDr. Dagmar Hudcová, vedoucí soudního odboru Ústavního soudu a naše drahá kolegyně.

Paní doktorka byla ztělesněním sepětí s Ústavním soudem. Ve stejné budově působila, když to byl ještě Krajský národní výbor, a po několikaleté přestávce v advokacii se vrátila zpět, tentokrát už na český Ústavní soud. Soudní odbor, tedy systém příjmu, kontroly a oběhu spisů, ten vybudovala téměř sama. Byla pro nás nejvyšší spisovou autoritou a chodili jsme si k ní  - bez výjimky soudci i zaměstnanci  - pro radu, protože ona to zkrátka věděla vždycky a věděla to nejlépe.

Svá „děvčata“, tedy kolektiv soudního odboru, si pečlivě vybírala, tvrdě je trénovala, ale nikdy je nenechala na holičkách. A nikdy nenechala na holičkách ani Ústavní soud, pro který doslova dýchala. Měla v sobě něco ze lví povahy. Upřímného, neústupného a spravedlivého. Její odchod nás všechny bolí. Zůstane po ní prázdné místo, které se nezacelí. Nejen na podatelně a v rejstřících, ale hlavně v našich srdcích.

Ve foyer Ústavního soudu proto budou od pondělí 8. března 2021 k dispozici kondolenční archy, aby své rozloučení mohli připsat všichni, kdo ji znali a měli rádi. Jménem všech soudců i zaměstnanců chci její rodině vyjádřit naši opravdovou a upřímnou soustrast.

 

Čest její památce!

 

Vlastimil Göttinger
generální sekretář