Aktuálně

Na této stránce naleznete chronologicky seřazené zprávy a oznámení Ústavního soudu, jimiž informuje širokou veřejnost i média o aktuálních rozhodnutích, připravovaných jednáních nebo jiných událostech, které souvisejí s jeho činností.

Výpis aktualit

Informace k pondělnímu vyhlášení nálezu sp. zn. Pl. ÚS 106/20 (návrh na zrušení části usnesení vlády zakazující maloobchodní prodej a poskytování služeb)

V pondělí 22. 2. 2021 v 9:00 hod. bude v Aktualitách na webu Ústavního soudu zveřejněn nález sp. zn. 106/20, kterým bylo rozhodnuto ve věci návrhu skupiny 63 senátorů na zrušení části usnesení vlády o přijetí krizových opatření zakazující maloobchodní prodej a poskytování služeb (text návrhu je dostupný zde: https://bit.ly/3bhCeKB ). V 10 hodin bude následovat briefing ve Sněmovně Ústavního soudu, na kterém se k odůvodnění nálezu vyjádří soudce zpravodaj věci Vojtěch Šimíček. Je vyžadována akreditace novinářů prostřednictvím emailu na adresu tiskové mluvčí Ústavního soudu: miroslava.cihalikova@usoud.cz

 

Upozornění: Po dobu nouzového stavu jsou nálezy Ústavního soudu vyhlašovány bez přítomnosti účastníků, právních zástupců a veřejnosti tak, že text nálezu je v okamžiku vyhlášení publikován v sekci Aktuality na webových stránkách soudu.