Aktuálně

Na této stránce naleznete chronologicky seřazené zprávy a oznámení Ústavního soudu, jimiž informuje širokou veřejnost i média o aktuálních rozhodnutích, připravovaných jednáních nebo jiných událostech, které souvisejí s jeho činností.

Výpis aktualit

Noc práva na Ústavním soudu

Ve středu 6. března proběhne již pátý ročník festivalu Noc práva. Jeho obecným cílem je přiblížit právní prostředí a témata s ním spojená široké veřejnosti. Ústavní soud se do festivalu tradičně zapojí.

Od 18.00 proběhne přednáška, během které představí Pavel Dvořák, vedoucí odboru vnějších vztahů a protokolu, sídlo Ústavního soudu v kontextu města Brna, architektury, historie a současnosti.

Od 20.00 se uskuteční beseda se soudci Ústavního soudu Danielou Zemanovou, Janem Wintrem a Vojtěchem Šimíčkem, kterou bude moderovat generální sekretář Ústavního soudu Vlastimil Göttinger. Beseda nese název „Proč není Ústavní soud třetí komorou parlamentu a proč se to o něm říká“.

Účast na přednášce i na besedě je nezbytné předem rezervovat. Podrobnosti i přihlašovací formulář naleznete na stránkách festivalu External link icon