Aktuálně

Na této stránce naleznete chronologicky seřazené zprávy a oznámení Ústavního soudu, jimiž informuje širokou veřejnost i média o aktuálních rozhodnutích, připravovaných jednáních nebo jiných událostech, které souvisejí s jeho činností.

Výpis aktualit

Veronika Křesťanová byla jmenována soudkyní Ústavního soudu

Ústavní soud, Brno, TZ 63/2023

Dnes v deset hodin dopoledne jmenoval prezident republiky Petr Pavel Veroniku Křesťanovou soudkyní Ústavního soudu. Stalo se tak den poté, co vypršel mandát předsedy a soudce Ústavního soudu Pavla Rychetského a mandát soudce Ústavního soudu Ludvíka Davida. 

Po absolvování studia práv se JUDr. Veronika Křesťanová, Dr. věnovala advokacii. Soudkyní je od roku 2010. Její soudcovská dráha byla doposud spojena s Městským soudem v Praze, kde od roku 2017 vykonávala funkci místopředsedkyně. Řadu let také působí na akademické půdě. Její specializací je především autorské právo, ochrana osobnosti a mediální právo. 

Díky svým dlouholetým zkušenostem z justice i díky svému odbornému zaměření bude Veronika Křesťanová pro Ústavní soud nepochybně přínosem. Paní soudkyni přejeme mnoho sil při naplňování její nové důležité role.   

Pavel Dvořák
vedoucí odboru vnějších vztahů a protokolu 

© Foto KPR: (Zuzana Bönisch)