Aktuálně

Na této stránce naleznete chronologicky seřazené zprávy a oznámení Ústavního soudu, jimiž informuje širokou veřejnost i média o aktuálních rozhodnutích, připravovaných jednáních nebo jiných událostech, které souvisejí s jeho činností.

Výpis aktualit

XI. Ústavní dny v Košicích – 30. výročí slovenské ústavy

Ústavní soud, Brno, TZ 67/2022

 

Po přetržce způsobené covidovou epidemií se v Košicích uskutečnil další ročník mezinárodní vědecké konference Ústavné dni. Jedenáctý ročník odborné akce, kterou spolupořádá Ústavní soud Slovenské republiky a košická právnická fakulta, byl letos dedikován Ústavě Slovenské republiky, která byla přijata práva před třiceti lety. 

Mezi řečníky nescházel ani prof. Jaroslav Fenyk, který blahopřál slovenským kolegům jakožto místopředseda českého Ústavního soudu, a také přednesl příspěvek s názvem „Vliv judikatury Ústavního soudu České republiky na rozhodovací praxi obecných soudů“. Jeho vystoupení vzbudilo zájem přítomných odborníků a vhodně doplnilo celkovou mozaiku výborně připravené konference. 

Mezi dalšími řečníky byli předsedové vrcholných soudů Slovenské republiky, soudci evropských soudních institucí, stejně jako renomovaní akademici, a všechny příspěvky budou publikovány v konferenčním sborníku. 

 

 

 

Vlastimil Göttinger

generální sekretář